RESULTATLISTA Lilla Fridaloppet 01 09 2001 | ||||||
Klass 1 P8 2500 | ||||||
Klass 2 F8 2500 | ||||||
Klass 3 P10 2500 | ||||||
Klass 4 F10 2500 | ||||||
Klass 5 P12 2500 | ||||||
Klass 6 F12 2500 | ||||||
Klass 7 P14 2500 | ||||||
Klass 8 F14 2500 | ||||||
Klass 9 P16 2500 | ||||||
Klass 10 F16 2500 | ||||||
Klass | Plac | Namn | Klubb | Tid | ||
F8 | 1 | Nilsson Josefine | SK Granan | 0.09.59 | ||
F8 | 2 | Gunnarsson Maria | Alingsås KIK | 0.10.23 | ||
F8 | 3 | Persson Natalie | - | 0.11.57 | ||
F8 | 4 | Johansson Amandha | - | 0.12.53 | ||
F8 | 5 | Björklund Emma | OK Skogsvargarna | 0.13.37 | ||
F8 | 6 | Persson Nathalie | Bokklubben | 0.13.39 | ||
F8 | 7 | Slota Julia | - | 0.14.46 | ||
F8 | 8 | Jensen Josefina | Trollhättans SK | 0.15.00 | ||
F8 | 9 | Kartengren Clara | Vargön | 0.15.45 | ||
F8 | 10 | Kartengren Agnes | Vargön | 0.15.47 | ||
F8 | 11 | Helgesson Line | VBG gymnastikfören | 0.16.27 | ||
F8 | 12 | Schwarz Ylva | Hallebergsskolan | 0.17.10 | ||
F8 | 13 | Karlsson Joanna | Fridaskolan | 0.17.11 | ||
Klass | Plac | Namn | Klubb | Tid | ||
F10 | 1 | Wressel Ellinor | SK Granan | 0.09.00 | ||
F10 | 2 | Axelsson Josefine | Trollhättans IF | 0.09.29 | ||
F10 | 3 | Petersson Ximena | VFK | 0.10.10 | ||
F10 | 4 | Lexberg Anna | Åsaka SK | 0.10.38 | ||
F10 | 5 | Karlsson Caroline | Vänersnässkolan | 0.11.15 | ||
F10 | 6 | Mattsson Rebecka | Trollhättans IF | 0.11.58 | ||
F10 | 7 | Jensen Isabella | Trollhättans SK | 0.12.23 | ||
F10 | 8 | Persson Lovisa | Vänersborgs SK | 0.12.30 | ||
F10 | 9 | Svensson Sofia | Team ELA/TT | 0.12.52 | ||
F10 | 10 | Danielsson Elina | Fridaskolan | 0.12.56 | ||
F10 | 11 | Ericsson Erica | OK Kroppefjäll | 0.13.02 | ||
F10 | 12 | Schwarz Kajsa | Hallebergsskolan | 0.14.51 | ||
Klass | Plac | Namn | Klubb | Tid | ||
F12 | 1 | Hansson Emma | Högsäters GF | 0.08.50 | ||
F12 | 2 | Hansson Ida | Högsäters GF | 0.08.57 | ||
F12 | 3 | Johnsson Sandra | OK Njudung | 0.09.21 | ||
F12 | 4 | Thorsén Sofia | Rånnum Skola | 0.09.24 | ||
F12 | 5 | Lundh Elin | SK Granan | 0.09.25 | ||
F12 | 6 | Mether Lisa | Vänersborg | 0.10.05 | ||
F12 | 7 | Edsgärd Minna | Trollhättans IF | 0.10.22 | ||
F12 | 8 | Salomonsson Sofia | Vänersborgs SK | 0.10.34 | ||
F12 | 9 | Svensson Sabina | Trollhättans IF | 0.10.57 | ||
F12 | 10 | Svensson Anna | Dals Södra FFI | 0.11.30 | ||
F12 | 11 | Andersson Madelene | Vbg Ryttareförening | 0.11.41 | ||
F12 | 12 | Svensson Sofia | Hallebergsskolan | 0.11.46 | ||
F12 | 13 | Bolinder Malin | 0.11.50 | |||
F12 | 14 | Larsson Lina | Vänersborgs SK | 0.12.14 | ||
F12 | 15 | Josefsson Carolina | Vänersborgs SK | 0.12.25 | ||
F12 | 16 | Lunde Joanna | 0.12.35 | |||
F12 | 17 | Svanberg Malin | 0.12.35 | |||
F12 | 18 | Rudell Lisa | HK Brätte | 0.12.41 | ||
F12 | 19 | Stahle Anna | Rånnum Skola | 0.12.52 | ||
F12 | 20 | Andersson Marina | HK Brätte | 0.12.55 | ||
F12 | 21 | Wallin Jenny | Vbg:s Vattenskidklubb | 0.13.01 | ||
F12 | 22 | Sporre Anna | Dals Södra FFI | 0.13.28 | ||
F12 | 23 | Thunberg Linnea | Frändeskolan 6b | 0.13.30 | ||
F12 | 24 | Svärd Anki | OKS | 0.13.31 | ||
F12 | 25 | Andersson Malin | Hallebergsskolan | 0.13.32 | ||
F12 | 26 | Karlsson Sara | HK Brätte | 0.14.59 | ||
F12 | 27 | Spetz Natalie | Rånnums skola | 0.15.54 | ||
F12 | 28 | Jonsson Christine | Hallebergsskolan | 0.15.54 | ||
F12 | 29 | Fredriksson Sandra | Hallebergsskolan | 0.19.44 | ||
Klass | Plac | Namn | Klubb | Tid | ||
F14 | 1 | Strömberg Johanna | Hälle IF | 0.08.16 | ||
F14 | 2 | Svensson Frida | Trollhättans IF | 0.09.09 | ||
F14 | 3 | Alfredsson Frida | - | 0.09.18 | ||
F14 | 4 | Gustavsson Elin | Trollhättans IF | 0.09.28 | ||
F14 | 5 | Bengtsson Tove | Savedalens AIK | 0.09.33 | ||
F14 | 6 | Ericson Sarah | OK Kroppefjäll | 0.09.34 | ||
F14 | 7 | Thorén Julia | Vänersborgs SK | 0.09.45 | ||
F14 | 8 | Johnson Frida | OK Njudung | 0.09.55 | ||
F14 | 9 | Almqvist Anna Karin | NIF | 0.10.11 | ||
F14 | 10 | Olsson Johanna | SK Granan | 0.12.09 | ||
F14 | 11 | Ryberg Hanna | Fridaskolan | 0.12.39 | ||
F14 | 12 | Rådmark Tove | Fridaskolan | 0.14.17 | ||
F14 | 13 | Johansson Gabriella | Orientering | 0.16.35 | ||
Klass | Plac | Namn | Klubb | Tid | ||
F16 | 1 | Valström Madelene | Trollhättans IF | 0.09.22 | ||
F16 | 2 | Andersson Isabelle | Vbg Ryttarförening | 0.10.08 | ||
F16 | 3 | Axelsson Sandra | Vänersborgs SK | 0.10.19 | ||
F16 | 4 | Paaval Alexandra | Hallebergsskolan | 0.11.05 | ||
F16 | 5 | Johansson Andrea | Fridaskolan | 0.11.10 | ||
F16 | 6 | Karlsson Emma | Fridaskolan 9x | 0.14.54 | ||
F16 | 7 | Stolt Frida | Vänersborgs SK | 0.18.44 | ||
Klass | Plac | Namn | Klubb | Tid | ||
P8 | 1 | Aderum O | VHC | 0.09.52 | ||
P8 | 2 | Engqvist Oskar | SK Granan | 0.10.08 | ||
P8 | 3 | Alfredsson Frida | - | 0.10.52 | ||
P8 | 4 | Brorsson Benjamin | Ambulansens IF | 0.11.18 | ||
P8 | 5 | Nordin Adam | Ambulansens IF | 0.11.38 | ||
P8 | 6 | Evertsson Simon | Trollhättan | 0.12.49 | ||
P8 | 7 | Svensson Sebastian | Trollhättans IF | 0.13.25 | ||
P8 | 8 | Helgesson Kenneth | Fridaskolan | 0.13.29 | ||
P8 | 9 | Andersson David | OK Skogsvargarna | 0.13.33 | ||
P8 | 10 | Ström Emil | OK Skogsvargarna | 0.13.34 | ||
P8 | 11 | Nyrén Adrian | - | 0.16.59 | ||
Klass | Plac | Namn | Klubb | Tid | ||
P10 | 1 | Cederbom David | Vänersborgs SK | 0.09.03 | ||
P10 | 2 | Olsson Simon | SK Granan | 0.09.13 | ||
P10 | 3 | Karlsson André | - | 0.09.14 | ||
P10 | 4 | Ricart Josep | Trolhättan | 0.09.16 | ||
P10 | 5 | Strömberg Julius | Vänersborgs SK | 0.09.26 | ||
P10 | 6 | Gunnarsson Rikard | Gerdskens BK | 0.09.28 | ||
P10 | 7 | Salomonsson Johan | Vänersborgs SK | 0.09.59 | ||
P10 | 8 | Johansson Anthon | - | 0.10.00 | ||
P10 | 9 | Damfeldt Hampus | Trollhättans IF | 0.10.21 | ||
P10 | 10 | Aderum Anton | VHC | 0.10.49 | ||
P10 | 11 | Pettersson Daniel | Åsaka SK | 0.10.52 | ||
P10 | 12 | Nilsson Christopher | Trollhättans IF | 0.10.55 | ||
P10 | 13 | Göthe Glenn | Åsebro IF | 0.11.22 | ||
P10 | 14 | Torrestad Simon | Åsebro IF | 0.12.32 | ||
P10 | 15 | Söderqvist Mattias | Åsebro IF | 0.14.46 | ||
P10 | 16 | Söderqvist Rasmus | Åsebro IF | 0.16.05 | ||
Klass | Plac | Namn | Klubb | Tid | ||
P12 | 1 | Åhwall Andreas | TSOK | 0.08.12 | ||
P12 | 2 | Sandström Peter | Blåsutskolan | 0.08.46 | ||
P12 | 3 | Henriksson Jimmy | 0.09.06 | |||
P12 | 4 | Engqvist Erik | SK Granan | 0.09.11 | ||
P12 | 5 | Gunarsson Martin | Ok Skogshjortarna | 0.10.13 | ||
P12 | 6 | Lexberg Daniel | Åsaka SK | 0.10.39 | ||
P12 | 7 | Schwarz Jesper | Hallebergsskolan | 0.10.42 | ||
P12 | 8 | Warnberg Markus | Hallebergsskolan | 0.10.43 | ||
P12 | 9 | Mäkelä Tobias | Hallebergsskolan | 0.10.48 | ||
P12 | 10 | Land Joel | - | 0.11.03 | ||
P12 | 11 | Tengberg Daniel | Hallebergsskolan | 0.11.11 | ||
P12 | 12 | Andersson Johan | OK Skogsvargarna | 0.12.22 | ||
P12 | 13 | Linder Viktor | Fridaskolan | 0.12.49 | ||
Klass | Plac | Namn | Klubb | Tid | ||
P14 | 1 | Cederbom Johan | Vänersborgs SK | 0.07.24 | ||
P14 | 2 | Nilsson Mattias | Vbg:s Vattenskidklubb | 0.08.25 | ||
P14 | 3 | Sundén Niemi Christi | VIF | 0.08.26 | ||
P14 | 4 | Bäckström Mattias | TSK Friidrott | 0.08.27 | ||
P14 | 5 | Axelsson Daniel | Vänersborgs SK | 0.08.36 | ||
P14 | 6 | Larsson Daniel | Vänersborgs SK | 0.09.03 | ||
P14 | 7 | Wallin Jonas | Vbg:s Vattenskidklubb | 0.09.04 | ||
P14 | 8 | Henriksson Jimmy | Hallebergsskolan | 0.09.06 | ||
P14 | 9 | Hansson Patrik | Högsäters GF | 0.09.12 | ||
P14 | 10 | Annas Mattias | IFK Trollhättan | 0.09.14 | ||
P14 | 11 | Bergman Mathias | Göteborg | 0.10.04 | ||
P14 | 12 | Andersson Tim | Vänersborgs IF | 0.10.15 | ||
Klass | Plac | Namn | Klubb | Tid | ||
P16 | 1 | Jonasson Johnny | Hälle IF | 0.07.03 | ||
P16 | 2 | Bengtsson Daniel | Sävedalens AIK | 0.07.45 | ||