SAKO Nr 1 2006 - VSKti 2006-05-02 20:03
Preliminär resultatlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2005

   Pl Namn                       Klubb                               Tid 



H16Ö  (5/5)    Preliminär resultatlista  2 

    1 Torbjörn Almegius          Stenungsunds OK                   43:48 
    2 Christoffer Ohlsson        Uddevalla OK                      44:25 
    3 Andre Erlandsson           Uddevalla OK                      53:37 
    4 Erik Stenberg              OK Gipen                          57:44 
    5 Dennis Nyqvist             OK Gipen                          58:30 



H16  (8/8)     Preliminär resultatlista  2 

    1 Johan Salomonsson          Vänersborgs SK                    27:44 
    2 Tobias Mattsson            Trollhättans SOK                  29:46 
    3 Dag Stridh                 Stenungsunds OK                   34:19 
    4 Daniel Sandberg            OK Gipen                          46:15 
    5 Fredrik Wessmark           OK Flundrehof                     46:23 
    6 Erik Olofsson              Trollhättans SOK                  47:01 

      Fritiof Hedman             OK Skogsvargarna               ej start 
      Anton Kööhler              Trollhättans SOK               ej start 



H14  (17/17)   Preliminär resultatlista  2 

    1 Erik Kristianson           Trollhättans SOK                  29:12 
    2 Hampus Carlsson            Trollhättans SK                   29:48 
    3 Tobias Johannesson         Vänersborgs SK                    32:03 
    4 Jens Wängdahl              OK Gipen                          33:03 
    5 Anders Karlsson            Trollhättans SOK                  33:33 
    6 Oskar Norberg              Trollhättans SOK                  33:34 
    7 Anders Ohlsson             Uddevalla OK                      34:28 
    8 Anders Järpedal            OK Skogsvargarna                  35:59 
    9 Daniel Söderström          OK Skogsvargarna                  39:33 
   10 Henrik Karlsson            Uddevalla OK                      41:58 
   11 Klas Järvstråt             Trollhättans SOK                  50:32 
   12 David Edlundh              Vänersborgs SK                    58:27 

      Kristoffer Regnsäter       OK Gipen                       ej start 
      Johan Sandström            OK Gipen                       ej start 
      Måns Persson               Ljungskile FK                  ej start 
      Adam Lindström             Ljungskile FK                  ej start 
      Pål Schakaonat             Ljungskile FK                  ej start 



H12  (14/14)   Preliminär resultatlista  2 

    1 Viktor Flingmark           Uddevalla OK                      19:48 
    2 Björn Cederberg            Vänersborgs SK                    22:07 
    3 Erik Lindblom              Vänersborgs SK                    23:46 
    4 Erik Skärberg              Vänersborgs SK                    28:33 
    5 Per Moberg                 Vänersborgs SK                    29:43 
    6 Samuel Sandgren            Vänersborgs SK                    30:08 
    7 Oskar Hallen               Trollhättans SOK                  30:10 
    8 Christoffer Johansson      Trollhättans SOK                  31:59 
    9 Valentin Hedman            OK Skogsvargarna                  46:01 
   10 Martin Dahlgren            OK Skogsvargarna                  50:46 
   11 Richard Andersson          OK Flundrehof                     57:45 

      Patrik Olsson              OK Gipen                       ej start 
      Max Hartikka               OK Skogsvargarna               ej start 
      Erik Bäcklund Ekvall       Trollhättans SOK               ej start 



H10  (16/16)   Preliminär resultatlista  2 

    1 Adam Johansson             Trollhättans SOK                  18:16 
    2 Alfred Buskqvist           Stenungsunds OK                   19:14 
    3 Henrik Andersson           OK Flundrehof                     21:26 
    4 Alfred Jansson             Vänersborgs SK                    25:35 
    5 Olof Lennartsson           OK Flundrehof                     27:14 
    6 Nils Dahlgren              OK Skogsvargarna                  27:27 
    7 Viktor Wassén              Vänersborgs SK                    29:58 
    8 Alfred Steindahl           Stenungsunds OK                   33:07 
    9 Erik Hernvall Jonsson      OK Gipen                          33:17 
   10 Robert Karlsson            OK Flundrehof                     37:08 
   11 Markus Petersson           Vänersborgs SK                    42:18 

      Elias Bäcklund-Ekwall      Trollhättans SOK               Ej godk. 
      Henrik Norlin              Trollhättans SOK               ej start 
      Erik Bränneby              Trollhättans SOK               ej start 
      Viktor Andersson           Trollhättans SOK               ej start 
      Felix Nyström              Trollhättans SOK               ej start 



HD13-16N  (9/9 Preliminär resultatlista  2 

    1 Rasmus Mossberg            Vänersborgs SK                    25:36 
    2 Björn Almar                OK Flundrehof                     29:37 
    3 Hanna Sandgren             Vänersborgs SK                    30:56 
    4 Eskil Hedman               OK Skogsvargarna                  33:33 
    5 Anton Nilsson              OK Flundrehof                     36:02 
    6 Jimmy Johansson            Vänersborgs SK                    49:44 
    7 Alexander Segle            Uddevalla OK                    1:03:31 

      Hertha Dahlgren            OK Skogsvargarna               ej start 
      Josephine Carlsson Larsen  OK Skogsvargarna               ej start 



D16Ö  (8/8)    Preliminär resultatlista  2 

    1 Lina Larsson               Vänersborgs SK                    36:56 
    2 Rebecka Bejbom             Uddevalla OK                      40:34 
    3 Ida Horst                  OK Gipen                          49:06 
    4 Amanda Hallén              Trollhättans SOK                  54:20 
    5 Maria Alfredsson           OK Gipen                          57:32 
    6 Kajsa Winberg              Stenungsunds OK                 1:11:47 

      Sara Lingegård             OK Gipen                       ej start 
      Louise Birath              Stenungsunds OK                ej start 



D16  (6/6)     Preliminär resultatlista  2 

    1 Hanna Johansson            Trollhättans SOK                  37:21 
    2 Isabelle Joelsson          Trollhättans SOK                  45:22 
    3 Caroline Carlsson          Trollhättans SK                   48:44 

      Ylva Wängdahl              OK Gipen                       Ej godk. 
      Emely Pettersson           Vänersborgs SK                 ej start 
      Sara Öberg                 Vänersborgs SK                 ej start 



D14  (19/19)   Preliminär resultatlista  2 

    1 Evelina Johansson          Vänersborgs SK                    27:35 
    2 Linda Westerberg           Trollhättans SOK                  27:47 
    3 Linnea Gustavsson          Uddevalla OK                      27:50 
    4 Johanna Alfredsson         Vänersborgs SK                    29:34 
    5 Caroline Schmidt           Trollhättans SOK                  32:51 
    6 Sofia Johansson            Trollhättans SOK                  32:54 
    7 Johanna Svalbacke          Trollhättans SOK                  35:01 
    8 Lisa Winberg               Stenungsunds OK                   35:26 
    9 Karin Haase                Vänersborgs SK                    35:47 
   10 Sofia Andersson            OK Flundrehof                     36:38 
   11 Linnéa Lennartsson         OK Flundrehof                     40:47 
   12 Lina Andersson             Trollhättans SOK                  40:58 
   13 Sara Andersson             OK Flundrehof                     41:52 
   14 Sofia Klasson              OK Flundrehof                     43:45 
   15 Felicia Karlsson           Trollhättans SOK                  45:21 
   16 Sofia Edlundh              Vänersborgs SK                    46:05 
   17 Frida Svensson             Trollhättans SOK                  46:29 
   18 Elin Hansson               OK Flundrehof                     50:15 

      Ida Lingegård              OK Gipen                       ej start 



D12  (17/17)   Preliminär resultatlista  2 

    1 Julia Mattsson             Trollhättans SOK                  24:57 
    2 Carolina Svalbacke         Trollhättans SOK                  27:15 
    3 Aina Edgren                Trollhättans SOK                  27:36 
    4 Elin Winberg               Stenungsunds OK                   28:02 
    4 Julia Ohlsson              Uddevalla OK                      28:02 
    6 Sara Schmidt               Trollhättans SOK                  28:25 
    7 Julia Birath               Stenungsunds OK                   29:12 
    8 Hanna Norberg              Trollhättans SOK                  29:28 
    9 Tilda Bertilsson           Trollhättans SOK                  30:43 
   10 Hanna Skystedt             Vänersborgs SK                    32:10 
   11 Pernilla Blomberg          OK Gipen                          33:35 
   12 Elin Järpedal              OK Skogsvargarna                  42:56 
   13 Jenny Stenberg             OK Gipen                          44:39 
   14 Ellen Olsson               Trollhättans SOK                  46:51 
   15 Linnea Olsson              Trollhättans SOK                  54:30 

      Alexandra Wahlberg         Vänersborgs SK                 ej start 
      Amanda Steindahl           Stenungsunds OK                ej start 



D10  (25/25)   Preliminär resultatlista  2 

    1 Josefin Kristiansson       Trollhättans SOK                  15:50 
    2 Emelie Andersson           Vänersborgs SK                    21:16 
    3 Clara Berlin               Trollhättans SOK                  21:46 
    4 Elvira Björklund           Trollhättans SOK                  21:51 
    5 Anna Kristiansson          Trollhättans SOK                  22:28 
    6 Emmy Hansson               OK Flundrehof                     23:17 
    7 Signe Steindahl            Stenungsunds OK                   25:24 
    8 Julia Magnusson            OK Gipen                          25:32 
    9 Elin Skärberg              Vänersborgs SK                    26:36 
   10 Olivia Nyman               Vänersborgs SK                    27:15 
   11 Maja Karlsson              Vänersborgs SK                    28:37 
   12 Line Cederberg             Vänersborgs SK                    28:51 
   13 Johanna Kjellberg          OK Flundrehof                     30:27 
   14 Jenny Edgren               Trollhättans SOK                  30:35 
   15 Julia Hallén               Trollhättans SOK                  32:44 
   16 Ida Holmedahl              Trollhättans SOK                  34:15 
   17 Karolin Alfredsson         Vänersborgs SK                    34:33 
   18 Wilma Jansson              Vänersborgs SK                    35:36 
   19 Anna Moberg                Vänersborgs SK                  1:12:59 

      Olivia Welen               Trollhättans SOK               ej start 
      Erika Johansson            Trollhättans SOK               ej start 
      Alice Lundberg             Trollhättans SOK               ej start 
      Amelie Ekeroth             Trollhättans SOK               ej start 
      Anna Lindeblad             Trollhättans SOK               ej start 
      Hanna Johansson            Vänersborgs SK                 ej start 



INSKOLNING  (5 Preliminär resultatlista  2 

      Martin Klasson             Trollhättans SK                   Godk. 
      Ronja Steindahl            Stenungsunds OK                   Godk. 
      Mikaela Regnsäter          OK Gipen                          Godk. 
      Elias Flink                Trollhättans SOK                  Godk. 
      Rebecka Dahlgren           OK Gipen                          Godk. 
      Simon Hansson              Trollhättans SK                   Godk. 
      Ida Kristiansson           Trollhättans SOK                  Godk. 
      Filip Johansson            Trollhättans SOK                  Godk. 
      Linus Kristiansson         Trollhättans SOK                  Godk. 
      Marcus Gustavsson          OK Gipen                          Godk. 
      Felicia Winblad            Trollhättans SOK                  Godk. 
      Andina Carlander           OK Gipen                          Godk. 
      Johan Eriksson             OK Gipen                          Godk. 
      Erik Flink                 Trollhättans SOK                  Godk. 
      Valter Lundgren            OK Gipen                          Godk. 
      Rebecka Hansson            Trollhättans SK                   Godk. 
      Sara Norén                 Trollhättans SK                   Godk. 
      Ellen Leijon               Trollhättans SK                   Godk. 
      Gustav Nyman               Vänersborgs SK                    Godk. 
      Svea Hagrydh               Vänersborgs SK                    Godk. 
      Erik Berlin                Trollhättans SOK                  Godk. 
      Emil Sunnerberg            Trollhättans SK                   Godk. 
      Andreas Lindberg           Trollhättans SK                   Godk. 
      Julia Sunnerberg           Trollhättans SK                   Godk. 
      Aron Kamvik                OK Gipen                          Godk. 
      Oscar Karlsson             Trollhättans SOK                  Godk. 
      Malin Kristiansson         Trollhättans SOK                  Godk. 
      Angelica Olausson          Trollhättans SK                   Godk. 
      Emma Emanuelsson           Vänersborgs SK                    Godk. 
      Sandra Assadzad            Vänersborgs SK                    Godk. 
      Emelie Häggström           Vänersborgs SK                    Godk. 
      Andreas Johansson          Trollhättans SOK                  Godk. 
      Maja Andersson             Trollhättans SOK                  Godk. 
      Clara Olsson               Trollhättans SOK                  Godk. 
      Ludvig Fors                Trollhättans SOK                  Godk. 
      Sofia Österman             Vänersborgs SK                    Godk. 
      Isak Hartikka              OK Skogsvargarna                  Godk. 

      Anja Svedberg              Trollhättans SOK               ej start 
      Alexander Marberg          Trollhättans SOK               ej start 
      Henrik Karlsson            OK Gipen                       ej start 
      Moad Abdelrhman            OK Gipen                       ej start 
      Tobias Gustavsson          OK Gipen                       ej start 
      Jakob Andersson            OK Gipen                       ej start 
      Mathilda Wedenström        Trollhättans SK                ej start 
      Felicia Johnsson           Trollhättans SK                ej start 
      Beatrice Östrand           OK Skogsvargarna               ej start 
      William Östrand            OK Skogsvargarna               ej start 
      Anders Björklund           Trollhättans SOK               ej start 
      Siri Björklund             Trollhättans SOK               ej start 
      Felicia Lindeblad          Trollhättans SOK               ej start 
      Oskar Svalbacke            Trollhättans SOK               ej start 
      Madeleine Svantesson       Vänersborgs SK                 ej start 



Vuxen  (11/11) Preliminär resultatlista  2 

    1 Jesper Wassblad            Uddevalla OK                      32:27 
    2 Anders Wassblad            Uddevalla OK                      37:14 
    3 Clyde Persson              Ljungskile FK                     44:32 
    4 Thomas Steindahl           Stenungsunds OK                   51:02 
    5 Elin Svensson              Trollhättans SOK                  51:45 
    6 Lennart Larsson            OK Flundrehof                     54:30 
    7 Christina Birath           Stenungsunds OK                   54:58 
    8 Tommy Hartikka             OK Skogsvargarna                  58:32 
    9 Katarina Winberg           Stenungsunds OK                 1:11:43 

      Daniel Lennartsson         OK Flundrehof                  ej start 
      Anna Karin Skärberg        Vänersborgs SK                 ej start