|
|
|
|
|
2016- |
05-01 |
|
OK Tyr |
|
|
|
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasser |
|
|
|
Tävlingstyp : |
Nationell |
|
|
|
|
|
|
|
H21 |
H |
|
|
|
Tävlingsform : |
Medel |
|
|
|
|
|
|
|
H20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H18 |
H |
|
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D21 |
H |
|
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D18 |
H |
|
|
|
Antal anmälda : |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
91 |
Ö M 0 |
8 |
|
11 |
Patrik Nilsson |
62,37 |
|
11 |
Erik Råberg |
40,53 |
|
17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-01 |
|
DM-Ultra, OK Tranan |
|
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tävlingstyp : |
DM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tävlingsform : |
Ultra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal anmälda : |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
130 |
H |
18 |
|
|
2 |
Viktor Wassén |
78,20 |
G |
8 |
Rickard Djerf |
78,26 |
|
884 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-01 |
|
OK Tranan |
|
|
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasser |
|
|
|
Tävlingstyp : |
Nationell |
|
|
|
|
|
|
|
H21 |
L |
|
|
|
Tävlingsform : |
Medel |
|
|
|
|
|
|
|
H20 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H18 |
L |
|
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D21 |
L |
|
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D20 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D18 |
L |
|
|
|
Antal anmälda : |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
55 |
H |
21 |
|
|
12 |
Johnny Hålsjö |
39,44 |
S |
19 |
Martin Ahlberger |
29,15 |
|
320 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-03 |
|
SAKO 2 - OK Gipen |
|
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tävlingstyp : |
Lokal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tävlingsform : |
Lång |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal anmälda : |
20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
75 |
D |
16 |
K |
|
1 |
Tilda Kartengren |
38,43 |
J |
2 |
Tilda Kartengren |
38,43 |
40,29 |
319 |
|
97 |
D |
16 |
K |
|
2 |
Amanda Nyman |
40,29 |
J |
2 |
Tilda Kartengren |
38,43 |
|
150 |
|
183 |
H |
16 |
K |
|
es |
Edvin Samuelsson |
|
|
- |
|
|
|
|
|
59 |
D |
14 |
|
|
10 |
Tova Jansson |
68,46 |
J |
10 |
Ebba Lind |
28,24 |
|
55 |
|
139 |
H |
14 |
|
|
5 |
Jacob Österman |
33,48 |
G |
11 |
Arvid Ekström |
28,32 |
|
350 |
|
82 |
H |
14 |
|
|
10 |
Edvin Larsson |
43,51 |
S |
11 |
Arvid Ekström |
28,32 |
|
100 |
|
20 |
D |
12 |
|
|
1 |
Matilda Cederberg |
21,31 |
G |
5 |
Matilda Cederberg |
21,31 |
21,34 |
501 |
|
41 |
H |
12 |
|
|
es |
Oscar Hallqvist |
|
|
10 |
Axel Brönnestam |
17,26 |
|
|
|
181 |
H |
12 |
|
|
es |
Valter Samuelsson |
|
|
10 |
Axel Brönnestam |
17,26 |
|
|
|
29 |
D |
10 |
|
|
1 |
Linn Enbom |
18,55 |
B |
14 |
Linn Enbom |
18,55 |
19,54 |
571 |
|
6 |
D |
10 |
|
|
4 |
Ida Andersson |
23,28 |
B |
14 |
Linn Enbom |
18,55 |
|
440 |
|
52 |
H |
10 |
|
|
1 |
Liam Hogedal |
14,00 |
B |
14 |
Liam Hogedal |
14,00 |
16,59 |
591 |
|
56 |
H |
10 |
|
|
8 |
Joel Isaksson |
24,01 |
J |
14 |
Liam Hogedal |
14,00 |
|
280 |
|
53 |
H |
10 |
|
|
9 |
Gabriel Hogedal |
24,05 |
J |
14 |
Liam Hogedal |
14,00 |
|
240 |
|
184 |
INSKOL |
|
G |
Edvard Daleng |
|
J |
30 |
|
|
|
100 |
|
185 |
INSKOL |
|
G |
Ivar Daleng |
|
J |
30 |
|
|
|
100 |
|
42 |
INSKOL |
|
es |
Carolina Hallqvist |
|
|
30 |
|
|
|
|
|
7 |
U |
|
2 |
|
G |
Johannes Andersson |
|
J |
36 |
|
|
|
100 |
|
88 |
U |
|
2 |
|
G |
Nore Modén |
|
J |
36 |
|
|
|
100 |
|
167 |
U |
|
2 |
|
G |
Ida Sylvan |
|
J |
36 |
|
|
|
100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-05 |
|
Ulricehamns OK |
|
|
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasser |
|
|
|
Tävlingstyp : |
Nationell |
|
|
|
|
|
|
|
H21 |
H |
|
|
|
Tävlingsform : |
Medel |
|
|
|
|
|
|
|
H20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H18 |
H |
|
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D21 |
H |
|
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D18 |
H |
|
|
|
Antal anmälda : |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
55 |
H |
21 |
|
|
11 |
Johnny Hålsjö |
48,08 |
B |
18 |
Anders Hedberg |
32,04 |
|
421 |
|
58 |
D |
18 |
|
|
6 |
Wilma Jansson |
40,19 |
S |
7 |
Kajsa Jungbjer |
33,51 |
|
250 |
|
20 |
D |
12 |
|
|
2 |
Matilda Cederberg |
26,10 |
G |
15 |
Sara Ohlin |
24,16 |
|
875 |
|
52 |
H |
10 |
|
|
1 |
Liam Hogedal |
14,47 |
B |
14 |
Liam Hogedal |
14,47 |
15,39 |
943 |
|
118 |
D |
35 |
|
|
1 |
Emelie Svalin |
45,16 |
G |
3 |
Emelie Svalin |
45,16 |
52,36 |
824 |
|
61 |
H |
45 |
|
|
18 |
Håkan Jansson |
43,28 |
|
26 |
Fredrik Svensson |
26,54 |
|
333 |
|
17 |
H |
50 |
|
|
1 |
Peter Cederberg |
29,33 |
G |
29 |
Peter Cederberg |
29,33 |
31,48 |
990 |
|
32 |
D |
55 |
|
|
9 |
Annette Falck Larsson |
49,47 |
S |
16 |
Eva Rabe Magnusson |
35,58 |
|
471 |
|
77 |
H |
55 |
|
|
11 |
Nils-Olof Larsson |
48,46 |
B |
15 |
Andres Laas |
31,37 |
|
313 |
|
50 |
D |
60 |
|
|
3 |
Gunilla Hogedal |
42,34 |
S |
7 |
Anne Kaill |
36,51 |
|
625 |
|
49 |
H |
65 |
|
|
6 |
Lars Hogedal |
41,52 |
S |
26 |
Bo Herdersson |
32,43 |
|
778 |
|
53 |
U |
|
2 |
|
2 |
Gabriel Hogedal |
36,32 |
J |
17 |
Adam Skoglund |
25,21 |
|
533 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-05 |
|
OK Tisaren |
|
|
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasser |
|
|
|
Tävlingstyp : |
Nationell |
|
|
|
|
|
|
|
H21 |
H |
|
|
|
Tävlingsform : |
Lång |
|
|
|
|
|
|
|
H20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H18 |
H |
|
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D21 |
H |
|
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D18 |
H |
|
|
|
Antal anmälda : |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
104 |
D |
55 |
|
|
3 |
Britta Sahlin |
47,51 |
G |
16 |
Mona Åkerman |
46,23 |
|
824 |
|
115 |
D |
70 |
|
|
4 |
Birgitta Stenström |
52,57 |
S |
22 |
Anita Johansson |
43,15 |
|
826 |
|
103 |
Ö M 0 |
7 |
|
22 |
Conny Sahlin |
49,21 |
|
82 |
Anders Södersten-Dahlgren |
23,11 |
|
147 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-05 |
|
SL 5, OK Hammaren |
|
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasser |
Gallring |
|
|
Tävlingstyp : |
Nationell |
|
|
|
|
|
|
|
H21 |
E |
J |
|
|
Tävlingsform : |
Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
H20 |
E |
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H18 |
E |
J |
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D21 |
E |
N |
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D20 |
E |
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D18 |
E |
J |
|
|
Antal anmälda : |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
130 |
H |
18 |
E |
|
45 |
Viktor Wassén |
18,04 |
B |
60 |
Isac von Krusenstierna |
13,59 |
|
508 |
|
79 |
Ö M 0 |
21 |
|
2 |
Lina Larsson |
21,03 |
B |
29 |
Arne Klintberg |
20,50 |
|
187 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-06 |
|
OK Gränsen |
|
|
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasser |
|
|
|
Tävlingstyp : |
Nationell |
|
|
|
|
|
|
|
H21 |
H |
|
|
|
Tävlingsform : |
Medel |
|
|
|
|
|
|
|
H20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H18 |
H |
|
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D21 |
H |
|
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D18 |
H |
|
|
|
Antal anmälda : |
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
52 |
H |
10 |
|
|
7 |
Liam Hogedal |
24,40 |
B |
9 |
Wilhelm Karmetun |
16,28 |
|
300 |
|
118 |
D |
35 |
|
|
1 |
Emelie Svalin |
32,25 |
G |
3 |
Emelie Svalin |
32,25 |
37,06 |
798 |
|
32 |
D |
55 |
|
|
es |
Annette Falck Larsson |
|
|
10 |
Mona Åkerman |
23,22 |
|
|
|
77 |
H |
55 |
|
|
es |
Nils-Olof Larsson |
|
|
8 |
Mats Brorsson |
23,56 |
|
|
|
50 |
D |
60 |
|
|
5 |
Gunilla Hogedal |
28,28 |
S |
9 |
Susanne Dittmer |
24,36 |
|
500 |
|
49 |
H |
65 |
|
|
2 |
Lars Hogedal |
25,32 |
G |
19 |
Olle Adolfsson |
25,00 |
|
900 |
|
99 |
D |
70 |
|
|
6 |
Gunnel Palgrim |
39,21 |
S |
11 |
Eva Isaksson |
31,01 |
|
500 |
|
98 |
H |
70 |
|
|
22 |
Bror Palgrim |
33,24 |
B |
32 |
Kalle Johansson |
22,20 |
|
333 |
|
53 |
U |
|
2 |
|
3 |
Gabriel Hogedal |
17,16 |
J |
9 |
Isak Skoglund |
16,12 |
|
420 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-06 |
|
OK Tisaren |
|
|
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasser |
|
|
|
Tävlingstyp : |
Nationell |
|
|
|
|
|
|
|
H21 |
H |
|
|
|
Tävlingsform : |
Medel |
|
|
|
|
|
|
|
H20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H18 |
H |
|
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D21 |
H |
|
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D18 |
H |
|
|
|
Antal anmälda : |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
104 |
D |
55 |
|
|
6 |
Britta Sahlin |
35,41 |
S |
13 |
Annika Brodin |
30,14 |
|
571 |
|
103 |
H |
60 |
|
|
15 |
Conny Sahlin |
47,24 |
|
20 |
Ulf Palmér |
30,26 |
|
286 |
|
115 |
D |
70 |
|
|
4 |
Birgitta Stenström |
43,46 |
S |
17 |
Inga Johansson |
38,39 |
|
778 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-06 |
|
Årsunda IF |
|
|
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasser |
Gallring |
|
|
Tävlingstyp : |
Nationell |
|
|
|
|
|
|
|
H21 |
E |
N |
|
|
Tävlingsform : |
Medel |
|
|
|
|
|
|
|
H20 |
E |
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H18 |
E |
N |
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D21 |
E |
N |
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D20 |
E |
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D18 |
E |
N |
|
|
Antal anmälda : |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
79 |
D |
21 |
|
|
5 |
Lina Larsson |
44,31 |
G |
18 |
Terese Wängdahl |
39,46 |
|
589 |
|
130 |
Ö M 0 |
8 |
|
32 |
Viktor Wassén |
38,43 |
|
113 |
Jonas Gustafsson |
26,32 |
|
144 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-07 |
|
OK Gränsen |
|
|
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasser |
|
|
|
Tävlingstyp : |
Nationell |
|
|
|
|
|
|
|
H21 |
H |
|
|
|
Tävlingsform : |
Lång |
|
|
|
|
|
|
|
H20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H18 |
H |
|
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D21 |
H |
|
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D18 |
H |
|
|
|
Antal anmälda : |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
52 |
H |
10 |
|
|
1 |
Liam Hogedal |
16,30 |
B |
8 |
Liam Hogedal |
16,30 |
17,01 |
895 |
|
118 |
D |
35 |
|
|
3 |
Emelie Svalin |
43,22 |
G |
4 |
Malin Suderbys |
41,07 |
|
400 |
|
32 |
D |
55 |
|
|
es |
Annette Falck Larsson |
|
|
16 |
Mona Åkerman |
36,05 |
|
|
|
77 |
H |
55 |
|
|
es |
Nils-Olof Larsson |
|
|
13 |
Lars Holmberg |
34,02 |
|
|
|
50 |
D |
60 |
|
|
4 |
Gunilla Hogedal |
44,12 |
S |
11 |
Inger Westerberg |
36,11 |
|
667 |
|
49 |
H |
65 |
|
|
2 |
Lars Hogedal |
37,21 |
G |
20 |
Ove Thorsson |
36,50 |
|
905 |
|
99 |
D |
70 |
|
|
es |
Gunnel Palgrim |
|
|
10 |
Eva Isaksson |
34,43 |
|
|
|
53 |
U |
|
2 |
|
1 |
Gabriel Hogedal |
18,23 |
J |
8 |
Gabriel Hogedal |
18,23 |
20,37 |
557 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-07 |
|
Hagaby GoIF Örebro |
|
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasser |
|
|
|
Tävlingstyp : |
Nationell |
|
|
|
|
|
|
|
H21 |
H |
|
|
|
Tävlingsform : |
Lång |
|
|
|
|
|
|
|
H20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H18 |
H |
|
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D21 |
H |
|
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D18 |
H |
|
|
|
Antal anmälda : |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
104 |
D |
55 |
|
|
10 |
Britta Sahlin |
58,04 |
|
11 |
Anneli Berggren |
33,42 |
|
167 |
|
115 |
D |
70 |
|
|
3 |
Birgitta Stenström |
35,11 |
G |
13 |
Birgitta Johansson |
32,51 |
|
786 |
|
103 |
Ö M 0 |
7 |
|
24 |
Conny Sahlin |
37,37 |
|
57 |
Ulf Larsson |
24,20 |
|
117 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-07 |
|
SL 6, Ockelbo OK |
|
|
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasser |
Gallring |
|
|
Tävlingstyp : |
Nationell |
|
|
|
|
|
|
|
H21 |
E |
J |
|
|
Tävlingsform : |
Medel |
|
|
|
|
|
|
|
H20 |
E |
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H18 |
E |
J |
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D21 |
E |
J |
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D20 |
E |
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D18 |
E |
J |
|
|
Antal anmälda : |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
130 |
H |
18 |
E |
|
11 |
Viktor Wassén |
33,09 |
S |
69 |
Simon Imark |
28,01 |
|
895 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-07 |
|
Åmåls OK |
|
|
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasser |
|
|
|
Tävlingstyp : |
Nationell |
|
|
|
|
|
|
|
H21 |
H |
|
|
|
Tävlingsform : |
Lång |
|
|
|
|
|
|
|
H20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H18 |
H |
|
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D21 |
H |
|
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D18 |
H |
|
|
|
Antal anmälda : |
21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
6 |
D |
10 |
|
|
5 |
Ida Andersson |
25,17 |
B |
13 |
Maja Nyman |
21,49 |
|
643 |
|
30 |
D |
10 |
|
|
6 |
Andrea Enbom |
25,35 |
B |
13 |
Maja Nyman |
21,49 |
|
571 |
|
29 |
D |
10 |
|
|
8 |
Linn Enbom |
26,47 |
B |
13 |
Maja Nyman |
21,49 |
|
429 |
|
56 |
H |
10 |
|
|
6 |
Joel Isaksson |
30,22 |
J |
8 |
Anton Jonsson |
16,58 |
|
333 |
|
4 |
H |
40 |
|
|
1 |
Tommy Andersson |
55,50 |
G |
3 |
Tommy Andersson |
55,50 |
71,19 |
906 |
|
27 |
H |
40 |
|
|
3 |
Robert Enbom |
84,54 |
B |
3 |
Tommy Andersson |
55,50 |
|
250 |
|
116 |
H |
45 |
|
|
1 |
Jesper Stenström |
48,03 |
G |
10 |
Jesper Stenström |
48,03 |
48,46 |
917 |
|
16 |
H |
45 |
|
|
es |
Anders Carlsson |
|
|
10 |
Jesper Stenström |
48,03 |
|
|
|
17 |
H |
50 |
|
|
3 |
Peter Cederberg |
52,11 |
G |
16 |
Fredrik Barrulf |
51,25 |
|
824 |
|
136 |
INSKOL |
|
G |
Elvira Åhlund |
|
J |
5 |
|
|
|
100 |
|
135 |
U |
|
2 |
|
3 |
Vilgot Åhlund |
24,40 |
J |
18 |
Wilhelm Olsson |
24,07 |
|
505 |
|
7 |
U |
|
2 |
|
4 |
Johannes Andersson |
27,16 |
J |
18 |
Wilhelm Olsson |
24,07 |
|
474 |
|
5 |
Ö M 0 |
3 |
|
4 |
Sara Andersson |
62,27 |
B |
11 |
Annika Hallén |
58,10 |
|
133 |
|
133 |
Ö M 0 |
4 |
|
5 |
Kristina Åhlund |
62,22 |
|
5 |
Annika Bäck |
38,17 |
|
33 |
|
72 |
Ö M 0 |
6 |
|
3 |
Linus Jonasson |
64,14 |
B |
6 |
Erik Högkvist |
52,14 |
|
114 |
|
91 |
Ö M 0 |
6 |
|
5 |
Patrik Nilsson |
72,29 |
|
6 |
Erik Högkvist |
52,14 |
|
57 |
|
180 |
Ö M 0 |
7 |
|
9 |
Mattias Billson |
42,03 |
|
25 |
Mats Christiansson |
24,39 |
|
131 |
|
28 |
Ö M 0 |
7 |
|
11 |
Katarina Enbom |
47,55 |
|
25 |
Mats Christiansson |
24,39 |
|
115 |
|
186 |
Ö M 0 |
7 |
|
18 |
Åsa Sylvan |
56,07 |
|
25 |
Mats Christiansson |
24,39 |
|
62 |
|
132 |
Ö M 0 |
8 |
|
1 |
Johan Åhlund |
46,14 |
B |
10 |
Johan Åhlund |
46,14 |
49,06 |
182 |
|
95 |
Ö M 0 |
8 |
|
5 |
Gustav Nyman |
56,45 |
B |
10 |
Johan Åhlund |
46,14 |
|
109 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-08 |
|
Hagaby GoIF Örebro |
|
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasser |
|
|
|
Tävlingstyp : |
Nationell |
|
|
|
|
|
|
|
H21 |
H |
|
|
|
Tävlingsform : |
Medel |
|
|
|
|
|
|
|
H20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H18 |
H |
|
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D21 |
H |
|
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D18 |
H |
|
|
|
Antal anmälda : |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
104 |
D |
55 |
|
|
7 |
Britta Sahlin |
35,59 |
S |
18 |
Anneli Berggren |
28,48 |
|
632 |
|
103 |
H |
60 |
|
|
fel |
Conny Sahlin |
|
|
20 |
Lars Harkman |
29,53 |
|
|
|
115 |
D |
70 |
|
|
4 |
Birgitta Stenström |
33,47 |
G |
16 |
Inga Johansson |
31,07 |
|
765 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-08 |
|
Stigsökarna |
|
|
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasser |
Gallring |
|
|
Tävlingstyp : |
Nationell |
|
|
|
|
|
|
|
H21 |
E |
N |
|
|
Tävlingsform : |
Medel |
|
|
|
|
|
|
|
H20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H18 |
H |
|
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D21 |
E |
N |
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D18 |
H |
|
|
|
Antal anmälda : |
21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
4 |
H |
21 |
E |
|
6 |
Tommy Andersson |
35,48 |
S |
13 |
Olav Lundanes |
30,36 |
|
657 |
|
30 |
D |
10 |
|
|
3 |
Andrea Enbom |
23,50 |
B |
8 |
Alva Olsson |
22,49 |
|
667 |
|
29 |
D |
10 |
|
|
4 |
Linn Enbom |
29,04 |
B |
8 |
Alva Olsson |
22,49 |
|
556 |
|
6 |
D |
10 |
|
|
6 |
Ida Andersson |
46,24 |
J |
8 |
Alva Olsson |
22,49 |
|
333 |
|
28 |
D |
40 |
|
|
2 |
Katarina Enbom |
58,19 |
S |
2 |
Karin Fedje |
49,24 |
|
333 |
|
63 |
D |
50 |
|
|
5 |
Gunnel Jernstig |
43,26 |
S |
10 |
Helena Eriksson |
34,13 |
|
545 |
|
76 |
H |
60 |
|
|
9 |
Christer Klint |
47,06 |
S |
14 |
Olov Öström |
35,21 |
|
400 |
|
92 |
D |
65 |
|
|
1 |
Görel Nordin |
74,44 |
G |
1 |
Görel Nordin |
74,44 |
|
500 |
|
44 |
D |
75 |
|
|
2 |
Gerd Hallsten |
55,55 |
S |
2 |
Mariann Nilsson |
46,19 |
|
333 |
|
14 |
D |
80 |
|
|
1 |
Ingrid Borgliden |
108,55 |
G |
1 |
Ingrid Borgliden |
108,55 |
|
500 |
|
136 |
INSKOL |
|
G |
Elvira Åhlund |
|
J |
4 |
|
|
|
100 |
|
7 |
U |
|
2 |
|
2 |
Johannes Andersson |
24,09 |
J |
13 |
Eira Olsson |
20,06 |
|
514 |
|
135 |
U |
|
2 |
|
fel |
Vilgot Åhlund |
|
|
13 |
Eira Olsson |
20,06 |
|
|
|
5 |
Ö M 0 |
3 |
|
6 |
Sara Andersson |
40,51 |
|
25 |
Erica Jensen |
22,10 |
|
154 |
|
133 |
Ö M 0 |
5 |
|
2 |
Kristina Åhlund |
37,41 |
|
18 |
Tomas Johansson |
25,00 |
|
179 |
|
39 |
Ö M 0 |
5 |
|
br |
Maria Hagrydh |
|
|
18 |
Tomas Johansson |
25,00 |
|
|
|
186 |
Ö M 0 |
7 |
|
13 |
Åsa Sylvan |
57,22 |
|
16 |
Per Källvik |
29,31 |
|
47 |
|
27 |
Ö M 0 |
8 |
|
2 |
Robert Enbom |
44,22 |
B |
15 |
Erik Högkvist |
41,40 |
|
175 |
|
132 |
Ö M 0 |
8 |
|
4 |
Johan Åhlund |
47,44 |
B |
15 |
Erik Högkvist |
41,40 |
|
150 |
|
180 |
Ö M 0 |
8 |
|
11 |
Mattias Billson |
70,39 |
|
15 |
Erik Högkvist |
41,40 |
|
63 |
|
40 |
Ö M 0 |
8 |
|
12 |
Svea Hagrydh |
70,40 |
|
15 |
Erik Högkvist |
41,40 |
|
50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-08 |
|
SL 7, Ockelbo OK |
|
|
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasser |
Gallring |
|
|
Tävlingstyp : |
Nationell |
|
|
|
|
|
|
|
H21 |
E |
N |
|
|
Tävlingsform : |
Lång |
|
|
|
|
|
|
|
H20 |
E |
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H18 |
E |
N |
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D21 |
E |
N |
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D20 |
E |
N |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D18 |
E |
N |
|
|
Antal anmälda : |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
130 |
H |
18 |
E |
|
23 |
Viktor Wassén |
72,05 |
B |
109 |
Isac von Krusenstierna |
48,04 |
|
833 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-08 |
|
OK Orinto |
|
|
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasser |
|
|
|
Tävlingstyp : |
Nationell |
|
|
|
|
|
|
|
H21 |
H |
|
|
|
Tävlingsform : |
Medel |
|
|
|
|
|
|
|
H20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H18 |
H |
|
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D21 |
H |
|
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D18 |
H |
|
|
|
Antal anmälda : |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
55 |
H |
21 |
|
|
es |
Johnny Hålsjö |
|
|
44 |
Marcus Millegård |
35,24 |
|
|
|
58 |
D |
18 |
|
|
4 |
Wilma Jansson |
47,58 |
|
4 |
Vilma Blennow |
30,13 |
|
200 |
|
52 |
H |
10 |
|
|
1 |
Liam Hogedal |
15,52 |
B |
17 |
Liam Hogedal |
15,52 |
17,07 |
958 |
|
118 |
D |
35 |
|
|
1 |
Emelie Svalin |
36,06 |
G |
6 |
Emelie Svalin |
36,06 |
55,26 |
1051 |
|
61 |
H |
45 |
|
|
34 |
Håkan Jansson |
70,57 |
|
39 |
Björn Kristiansson |
33,32 |
|
150 |
|
50 |
D |
60 |
|
|
4 |
Gunilla Hogedal |
40,06 |
S |
12 |
Erén Lång Albinsson |
34,42 |
|
692 |
|
49 |
H |
65 |
|
|
2 |
Lars Hogedal |
37,18 |
G |
33 |
Bo Herdersson |
36,44 |
|
941 |
|
53 |
U |
|
2 |
|
7 |
Gabriel Hogedal |
27,25 |
J |
50 |
Wilhelm Victorzon |
23,08 |
|
518 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-14 |
|
Kvarnsvedens GOIF OK |
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasser |
|
|
|
Tävlingstyp : |
Nationell |
|
|
|
|
|
|
|
H21 |
H |
|
|
|
Tävlingsform : |
Lång |
|
|
|
|
|
|
|
H20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H18 |
H |
|
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D21 |
H |
|
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D18 |
H |
|
|
|
Antal anmälda : |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
66 |
Ö M 0 |
7 |
|
70 |
Per-Arne Johansson |
41,20 |
|
113 |
Johan Sander |
25,07 |
|
77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-17 |
|
SAKO 2 - OK Skogsvargarna |
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tävlingstyp : |
Lokal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tävlingsform : |
Medel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal anmälda : |
26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
75 |
D |
16 |
|
|
3 |
Tilda Kartengren |
47,10 |
G |
4 |
Elin Johansson |
36,55 |
|
240 |
|
97 |
D |
16 |
|
|
4 |
Amanda Nyman |
50,56 |
S |
4 |
Elin Johansson |
36,55 |
|
120 |
|
183 |
H |
16 |
K |
|
es |
Edvin Samuelsson |
ej start |
|
- |
|
|
|
|
|
59 |
D |
14 |
|
|
12 |
Tova Jansson |
36,48 |
B |
12 |
Moa Eriksson |
20,35 |
|
46 |
|
139 |
H |
14 |
|
|
4 |
Jacob Österman |
21,30 |
E |
12 |
Willy Fjällborg |
19,39 |
|
415 |
|
82 |
H |
14 |
|
|
10 |
Edvin Larsson |
24,51 |
G |
12 |
Willy Fjällborg |
19,39 |
|
138 |
|
20 |
D |
12 |
|
|
3 |
Matilda Cederberg |
22,02 |
G |
7 |
Alva Björk |
20,08 |
|
375 |
|
182 |
H |
12 |
|
|
14 |
Noa Svanberg |
39,24 |
J |
15 |
Johan Eriksson |
17,15 |
|
75 |
|
41 |
H |
12 |
|
|
es |
Oscar Hallqvist |
|
|
15 |
Johan Eriksson |
17,15 |
|
|
|
181 |
H |
12 |
|
|
es |
Valter Samuelsson |
|
|
15 |
Johan Eriksson |
17,15 |
|
|
|
96 |
D |
10 |
|
|
2 |
Maja Nyman |
16,27 |
B |
17 |
Emma Christiansson |
15,17 |
|
533 |
|
29 |
D |
10 |
|
|
5 |
Linn Enbom |
17,06 |
B |
17 |
Emma Christiansson |
15,17 |
|
433 |
|
30 |
D |
10 |
|
|
6 |
Andrea Enbom |
17,29 |
B |
17 |
Emma Christiansson |
15,17 |
|
400 |
|
6 |
D |
10 |
|
|
9 |
Ida Andersson |
24,26 |
B |
17 |
Emma Christiansson |
15,17 |
|
300 |
|
52 |
H |
10 |
|
|
1 |
Liam Hogedal |
11,22 |
B |
14 |
Liam Hogedal |
11,22 |
13,00 |
577 |
|
56 |
H |
10 |
|
|
7 |
Joel Isaksson |
18,55 |
B |
14 |
Liam Hogedal |
11,22 |
|
320 |
|
53 |
H |
10 |
|
|
9 |
Gabriel Hogedal |
20,58 |
J |
14 |
Liam Hogedal |
11,22 |
|
240 |
|
184 |
INSKOL |
|
G |
Edvard Daleng |
|
J |
38 |
|
|
|
100 |
|
185 |
INSKOL |
|
G |
Ivar Daleng |
|
J |
38 |
|
|
|
100 |
|
42 |
INSKOL |
|
G |
Carolina Hallqvist |
|
J |
38 |
|
|
|
100 |
|
187 |
INSKOL |
|
G |
Max Sylvan |
|
J |
38 |
|
|
|
100 |
|
7 |
U |
|
2 |
|
G |
Johannes Andersson |
|
J |
37 |
|
|
|
100 |
|
24 |
U |
|
2 |
|
G |
Olga Drapella |
|
J |
37 |
|
|
|
100 |
|
88 |
U |
|
2 |
|
G |
Nore Modén |
|
J |
37 |
|
|
|
100 |
|
167 |
U |
|
2 |
|
G |
Ida Sylvan |
|
J |
37 |
|
|
|
100 |
|
135 |
U |
|
2 |
|
G |
Vilgot Åhlund |
|
J |
37 |
|
|
|
100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-21 |
|
Istrums SK |
|
|
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasser |
|
|
|
Tävlingstyp : |
Nationell |
|
|
|
|
|
|
|
H21 |
H |
|
|
|
Tävlingsform : |
Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
H20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H18 |
H |
|
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D21 |
H |
|
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D18 |
H |
|
|
|
Antal anmälda : |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
50 |
D |
60 |
|
|
3 |
Gunilla Hogedal |
27,42 |
B |
6 |
Inger Westerberg |
22,50 |
|
571 |
|
67 |
D |
65 |
|
|
1 |
Kristina Johansson |
43,17 |
B |
5 |
Kristina Johansson |
43,17 |
58,37 |
988 |
|
49 |
H |
65 |
|
|
1 |
Lars Hogedal |
20,37 |
B |
7 |
Lars Hogedal |
20,37 |
21,51 |
888 |
|
66 |
H |
70 |
|
|
2 |
Per-Arne Johansson |
24,02 |
B |
16 |
Kenneth Ivehag |
23,26 |
|
882 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-28 |
|
Fagersta OK |
|
|
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasser |
|
|
|
Tävlingstyp : |
Nationell |
|
|
|
|
|
|
|
H21 |
H |
|
|
|
Tävlingsform : |
Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
H20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H18 |
H |
|
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D21 |
H |
|
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D18 |
H |
|
|
|
Antal anmälda : |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
114 |
H |
21 |
|
|
14 |
Erik Skärberg |
16,32 |
B |
17 |
Jonas Lundgren |
13,27 |
|
222 |
|
86 |
H |
21 |
|
|
15 |
Per Moberg |
17,01 |
B |
17 |
Jonas Lundgren |
13,27 |
|
167 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-29 |
|
OK Gipen, del 1 |
|
|
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasser |
|
|
|
Tävlingstyp : |
Nationell |
|
|
|
|
|
|
|
H21 |
H |
|
|
|
Tävlingsform : |
Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
H20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H18 |
H |
|
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D21 |
H |
|
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D18 |
H |
|
|
|
Antal anmälda : |
20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
118 |
D |
21 |
|
|
3 |
Emelie Svalin |
24,30 |
B |
13 |
Daria Moskalenko |
21,48 |
|
786 |
|
58 |
D |
21 |
|
|
10 |
Wilma Jansson |
32,05 |
B |
13 |
Daria Moskalenko |
21,48 |
|
286 |
|
4 |
H |
21 |
|
|
4 |
Tommy Andersson |
19,11 |
B |
17 |
Albin Thunberg |
17,49 |
|
778 |
|
59 |
D |
14 |
|
|
4 |
Tova Jansson |
19,29 |
B |
8 |
Elin Helmersson |
17,02 |
|
556 |
|
6 |
D |
10 |
|
|
3 |
Ida Andersson |
10,44 |
B |
14 |
Miranda Wallström |
9,34 |
|
800 |
|
30 |
D |
10 |
|
|
5 |
Andrea Enbom |
11,17 |
B |
14 |
Miranda Wallström |
9,34 |
|
667 |
|
96 |
D |
10 |
|
|
6 |
Maja Nyman |
11,32 |
B |
14 |
Miranda Wallström |
9,34 |
|
600 |
|
29 |
D |
10 |
|
|
7 |
Linn Enbom |
11,50 |
B |
14 |
Miranda Wallström |
9,34 |
|
533 |
|
52 |
H |
10 |
|
|
3 |
Liam Hogedal |
7,39 |
B |
11 |
Karl Aderstedt Althoff |
6,29 |
|
750 |
|
53 |
H |
10 |
|
|
11 |
Gabriel Hogedal |
15,17 |
J |
11 |
Karl Aderstedt Althoff |
6,29 |
|
83 |
|
28 |
D |
40 |
|
|
5 |
Katarina Enbom |
24,27 |
B |
10 |
Åsa Nordberg |
19,52 |
|
545 |
|
120 |
H |
40 |
|
|
10 |
Patrik Svalin |
26,15 |
B |
14 |
Robert Enbom |
19,25 |
|
333 |
|
61 |
H |
45 |
|
|
7 |
Håkan Jansson |
28,35 |
B |
9 |
Nichlas Wallström |
21,45 |
|
300 |
|
50 |
D |
60 |
|
|
1 |
Gunilla Hogedal |
25,53 |
B |
7 |
Gunilla Hogedal |
25,53 |
26,23 |
881 |
|
67 |
D |
65 |
|
|
3 |
Kristina Johansson |
30,25 |
B |
5 |
Eva Blomström |
22,02 |
|
500 |
|
49 |
H |
65 |
|
|
3 |
Lars Hogedal |
18,54 |
B |
18 |
Carl-Henry Andersson |
17,42 |
|
842 |
|
115 |
D |
70 |
|
|
1 |
Birgitta Stenström |
22,48 |
B |
10 |
Birgitta Stenström |
22,48 |
23,01 |
912 |
|
66 |
H |
70 |
|
|
8 |
Per-Arne Johansson |
22,44 |
B |
16 |
Rune Sandberg |
19,35 |
|
529 |
|
7 |
Ö M 0 |
1 |
|
6 |
Johannes Andersson |
19,00 |
|
12 |
Isac Andersson |
12,34 |
|
108 |
|
5 |
Ö M 0 |
3 |
|
10 |
Sara Andersson |
20,11 |
|
24 |
Anna-Karin Mattsson |
14,45 |
|
120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-29 |
|
OK Gipen, del 2 |
|
|
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasser |
|
|
|
Tävlingstyp : |
Nationell |
|
|
|
|
|
|
|
H21 |
H |
|
|
|
Tävlingsform : |
Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
H20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H18 |
H |
|
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D21 |
H |
|
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
J |
|
|
|
|
|
|
|
D20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D18 |
H |
|
|
|
Antal anmälda : |
21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
118 |
D |
21 |
|
|
2 |
Emelie Svalin |
19,27 |
B |
13 |
Daria Moskalenko |
18,37 |
|
857 |
|
58 |
D |
21 |
|
|
11 |
Wilma Jansson |
26,05 |
B |
13 |
Daria Moskalenko |
18,37 |
|
214 |
|
4 |
H |
21 |
|
|
4 |
Tommy Andersson |
17,37 |
B |
17 |
Albin Thunberg |
16,33 |
|
778 |
|
59 |
D |
14 |
|
|
5 |
Tova Jansson |
18,52 |
B |
7 |
Matilda Wöhrer |
14,26 |
|
375 |
|
29 |
D |
10 |
|
|
2 |
Linn Enbom |
7,55 |
B |
14 |
Miranda Wallström |
7,33 |
|
867 |
|
6 |
D |
10 |
|
|
6 |
Ida Andersson |
9,12 |
B |
14 |
Miranda Wallström |
7,33 |
|
600 |
|
30 |
D |
10 |
|
|
7 |
Andrea Enbom |
9,23 |
B |
14 |
Miranda Wallström |
7,33 |
|
533 |
|
96 |
D |
10 |
|
|
9 |
Maja Nyman |
13,48 |
J |
14 |
Miranda Wallström |
7,33 |
|
400 |
|
52 |
H |
10 |
|
|
3 |
Liam Hogedal |
6,23 |
B |
11 |
Karl Aderstedt Althoff |
5,39 |
|
750 |
|
53 |
H |
10 |
|
|
7 |
Gabriel Hogedal |
8,13 |
B |
11 |
Karl Aderstedt Althoff |
5,39 |
|
417 |
|
28 |
D |
40 |
|
|
6 |
Katarina Enbom |
21,10 |
B |
10 |
Åsa Nordberg |
16,33 |
|
455 |
|
27 |
H |
40 |
|
|
2 |
Robert Enbom |
17,47 |
B |
14 |
Richard Sott |
17,39 |
|
867 |
|
120 |
H |
40 |
|
|
9 |
Patrik Svalin |
23,51 |
B |
14 |
Richard Sott |
17,39 |
|
400 |
|
61 |
H |
45 |
|
|
8 |
Håkan Jansson |
25,44 |
B |
9 |
Nichlas Wallström |
18,56 |
|
200 |
|
50 |
D |
60 |
|
|
4 |
Gunilla Hogedal |
23,32 |
B |
7 |
Eva Karlsson |
18,26 |
|
500 |
|
67 |
D |
65 |
|
|
4 |
Kristina Johansson |
28,51 |
B |
5 |
Rosa Johansson |
21,46 |
|
333 |
|
49 |
H |
65 |
|
|
6 |
Lars Hogedal |
17,38 |
B |
17 |
Kent Kardell |
16,21 |
|
667 |
|
115 |
D |
70 |
|
|
2 |
Birgitta Stenström |
20,30 |
B |
10 |
Christina Schedwin |
20,09 |
|
818 |
|
66 |
H |
70 |
|
|
5 |
Per-Arne Johansson |
18,17 |
B |
16 |
Kenneth Ivehag |
16,56 |
|
706 |
|
7 |
Ö M 0 |
1 |
|
7 |
Johannes Andersson |
18,20 |
|
11 |
Hjalmar Johansson |
10,25 |
|
83 |
|
5 |
Ö M 0 |
3 |
|
13 |
Sara Andersson |
20,07 |
|
22 |
Anders Bäckman |
12,58 |
|
87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2016- |
05-29 |
|
OK Gipen, totalt |
|
|
|
Klar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klasser |
|
|
|
Tävlingstyp : |
Nationell |
|
|
|
|
|
|
|
H21 |
H |
|
|
|
Tävlingsform : |
Sprint |
|
|
|
|
|
|
|
H20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
H18 |
H |
|
|
|
Meritering -- Tävlingsmärken : |
N |
|
|
|
|
|
|
|
D21 |
H |
|
|
|
Meritering ---------- Älghornet : |
N |
|
|
|
|
|
|
|
D20 |
H |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D18 |
H |
|
|
|
Antal anmälda : |
19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antal |
|
|
|
|
|
|
|
Klass |
|
Efteranmäld |
Placering |
Namn |
Tid |
Märke |
Startande |
Segrare |
segrartid |
2:ans tid |
Poäng |
|
118 |
D |
21 |
|
|
3 |
Emelie Svalin |
43,57 |
|
14 |
Daria Moskalenko |
40,25 |
|
|
|
58 |
D |
21 |
|
|
10 |
Wilma Jansson |
58,10 |
|
14 |
Daria Moskalenko |
40,25 |
|
|
|
4 |
H |
21 |
|
|
4 |
Tommy Andersson |
36,48 |
|
18 |
Albin Thunberg |
34,22 |
|
|
|
59 |
D |
14 |
|
|
4 |
Tova Jansson |
38,21 |
|
8 |
Matilda Wöhrer |
31,42 |
|
|
|
29 |
D |
10 |
|
|
3 |
Linn Enbom |
19,45 |
|
14 |
Miranda Wallström |
17,07 |
|
|
|
6 |
D |
10 |
|
|
4 |
Ida Andersson |
19,56 |
|
14 |
Miranda Wallström |
17,07 |
|
|
|
30 |
D |
10 |
|
|
6 |
Andrea Enbom |
20,40 |
|
14 |
Miranda Wallström |
17,07 |
|
|
|
96 |
D |
10 |
|
|
8 |
Maja Nyman |
25,20 |
|
14 |
Miranda Wallström |
17,07 |
|
|
|
52 |
H |
10 |
|
|
3 |
Liam Hogedal |
14,02 |
|
13 |
Karl Aderstedt Althoff |
12,08 |
|
|
|
53 |
H |
10 |
|
|
9 |
Gabriel Hogedal |
23,30 |
|
13 |
Karl Aderstedt Althoff |
12,08 |
|
|
|
28 |
D |
40 |
|
|
5 |
Katarina Enbom |
45,37 |
|
10 |
Åsa Nordberg |
36,25 |
|
|
|
27 |
H |
40 |
|
|
1 |
Robert Enbom |
37,12 |
|
15 |
Robert Enbom |
37,12 |
38,05 |
|
|
120 |
H |
40 |
|
|
8 |
Patrik Svalin |
50,06 |
|
15 |
Robert Enbom |
37,12 |
|
|
|
61 |
H |
45 |
|
|
7 |
Håkan Jansson |
54,19 |
|
9 |
Nichlas Wallström |
40,41 |
|
|
|
50 |
D |
60 |
|
|
2 |
Gunilla Hogedal |
49,25 |
|
8 |
Eva Karlsson |
48,33 |
|
|
|
67 |
D |
65 |
|
|
3 |
Kristina Johansson |
59,16 |
|
5 |
Eva Blomström |
45,14 |
|
|
|
49 |
H |
65 |
|
|
6 |
Lars Hogedal |
36,32 |
|
18 |
Carl-Henry Andersson |
34,03 |
|
|
|
115 |
D |
70 |
|
|
2 |
Birgitta Stenström |
43,18 |
|
10 |
Christina Schedwin |
43,10 |
|
|
|
66 |
H |
70 |
|
|
6 |
Per-Arne Johansson |
41,01 |
|
17 |
Rune Sandberg |
37,07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|